Готовність дитини до першого класу

26.08.2021 в 11:47 Поради психолога 304 0 natallagalicka745

З 2018 року вступ до 1 класу відбувається за новими правилами. Кожна дитина з 6-річного віку має гарантоване місце у школі. Крім того, конкурси і співбесіди у школах вже не проводяться, і батьки самостійно вирішують, у якому віці віддавати дитину до школи.

На що ж орієнтуються батьки, коли роблять висновок, йти дитині до школи чи зачекати до 7 років? Зазвичай, вони турбуються, чи дитина вміє читати і писати. Хоча насправді ці навички зовсім не визначають її готовність до навчання. Адже цьому вона зможе навчитися і в 1 класі.

Набагато важливішими є емоційна та соціальна підготовка — здатність впоратися з розчаруванням, інтерес до спілкування з ровесниками, вміння слухати інструкції.Адже, якщо організм першокласника виявиться неготовим витримувати шкільні навантаження, дитина буде сильно втомлюватися і навчання стане для неї справжнім випробуванням.