Тиждень української мови та літератури
З 02.03.2015 по 06.03.2015 в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 проходив тиждень української мови та літератури, присвячений 201-річниці від дня народження генія українського слова Т.Г. Шевченка, а також возвеличенню нашої української мови.
В рамках тижня було сплановано та проведено цілий ряд різноманітних та цікавих заходів.
Розпочався тиждень загально шкільною лінійкою «Тарас Шевченко – наша слава світова».
Бібліотекар школи Воропай Є.М. підготувала виставку літератури «Його слава невмируща» та провела виставку малюнків та ілюстрацій за творами Шевченка.
Вчитель української мови та літератури Андрущенко В.І. з учнями 11 класу провели віртуальну екскурсію Шевченковими шляхами.
Вони уявно побували на землі безсмертного Тараса, у пана Енгельгарда, в Академії мистецтв, у Петербурзі, у казематі та переглянули відеофільм про літературно-меморіальний будинок-музей в Києві.
Учні 5-6 класів брали участь в українознавчій грі «Соняшник», в мовно-літературному конкурсі переможцями стали учениці 6 класу Дорошенко Анастасія та Дяченко Антоніна.
Про останні дні життя Тараса Шевченка говорили на тематичному прес-огляді «Боротьба духу і тіла».
Учениця 9-А класу Без смола Ірина зачарована поезією Кобзаря, багато знає напамять , любить читати його твори, які надають їй палкої любові до рідного слова, а також пише власні вірші.
Учні 9-10 класів глибоко вивчають творчість Тараса Шевченка, а узагальнили свою роботу проектними роботами «Ім’я Шевченка в серці стукотить» та «Не переможений засланнями».
Бібліотекар провела учнів 7 класу у світ «Шевченка-художника», де діти глибше пізнали його роботи.
Учні 1-2 класів разом з педагогом-організатором Носенко Н.К. під час проведення заняття «Ми всі – діти українські» познайомили гостя – мультиплікаційного героя Губку Боба з нашою рідною Україною, її мовою, державними та народними символами, а також відгадували загадки та складали прислів’я про рідну мову.
Учні 3-4 класів під час проведення ігрового заняття «Мова – душа народу» виконували різні цікаві мовні завдання, збагачували свій словниковий запас, складали з частин цілі прислів’я, розшифровували слова.
Учні 5-Б класу стали учасниками гри «Подорож Країною Мови», подорожуючи, учні робили зупинки на станціях та в ігровій формі виконували цікаві завдання: доповнювали прислів’я, пояснювали значення фразеологізмів, розгадували загадки про народні символи України та познайомилися з легендами про калину, вербу, тополю. На зупинці «Літературна галявина» учасники команд відповідали на запитання літературної вікторини.
Учні 7 класу , об’єднавшись у 4 команди, змагалися у написанні віршів за римами, підбирали антоніми до поданих слів, перекладали слова, пояснювали значення фразеологізмів, змагалися у кращому вимовлянні скоромовок, розгадували мовні загадки.< /p>
Завершився тиждень літературно-музичною композицією «Жінка – берегиня роду», яку підготували учні 11 класу