Декада Шевченка

22.03.2017 в 12:58 Новини сайту 1249 0 sashkautyuzhova03

Декада Тарасу Шевченку в школі

У рамках декади української мови та літератури, присвяченої 203 річниці від Дня народження Т.Г Шевченка в Олександрівській ЗШ І-ІІІ ступенів №1 КЗ «Олександрівське НВО №1» було проведено ряд заходів на вшанування національного пророка, Великого Кобзаря:

1. Загальношкільна лінійка «Є в Шевченка народження дата – дати смерті у нього нема».

2. Написання творчих робіт на теми: «Шевченко в моєму серці», «Шевченкове слово у віках не старіє».

3. Тематична виставка у шкільній бібліотеці «Тарасові слова – душа народу».

4. Флеш-моб «Сторінками Кобзаря» (6-11 класи).

5. Написання диктанту «Пам’яті Кобзаря» (5-10 класи).

6. Мовний конкурс «Ну що б, здавалося, слова» (5-6 класи).

7. Година спілкування «Рушничок дитинства» (1-4 класи).

8. «Піснею до серця, серцем до народу» (вірші Т. Г. Шевченка, покладені на музику; перегляд відеороликів) (1-11 класи).

9. Інформаційні хвилини «Вшануємо Великого Кобзаря».

10. Літературна вікторина «Найрозумніші Шевченкознавці» (9-11 класи).

11. Урок пам’яті «Низький уклін тобі, Тарасе!» (5-11 класи).

12. Виставка малюнків на тему: «Шевченко – художник» (2-11 класи).

13. Наукова конференція «Об’єднаймося ж, брати мої!» (10 клас).

14. Виставка творів сучасних українських письменників (бібліотека).

15. Вікторина «Чи знаю я Шевченка?» (5-11 класи).

16. Участь у Всеукраїнській грі «Соняшник» ( 3-10 класи).

17. Відеосалон. Перегляд фільмів «Назар Стодоля», (9-11 класи), «Наймичка», (8-11 класи).

17.03.2017 року відбувся урок пам’яті на тему: «Низький уклін тобі, Тарасе!» для учнів 5-11 класів. З дитячих уст прозвучали слова вдячності, пошани, любові геніальному поету Т. Г. Шевченку.Ведучими цього заходу були Утюжова Саша та Утюжов Ігор, які дуже чудово виконали свою роль. У виконанні учнів школи прозвучали поезії «За сонцем хмаронька пливе…» (Третяк Софія, 5 клас), «Садок вишневий коло хати…» (Тищенко Вікторія, 5 клас), «Думка» (Литвиненко Анна, 6 клас), «Заповіт» (Сирота Олександр, 7-Б клас), «Тополя» (Чернишова Влада, 7-Б клас), «І виріс я на чужині» (Савеленко Владислав, 7-Б клас), «Думи мої» (Крикун Надія, 8 клас), «Ой три шляхи широкії» (Загинайко Анастасія, 8 клас), «Кавказ» (Мельник Анна, 9 клас), «І мертвим, і живим» (Сандул Андрій, 9 клас), «Сон» (Лебідь Олександр, 9 клас), «Гайдамаки» (Сімуков Євгеній, 9 клас).

Прозвучали пісні про Україну у виконанні Ярової Анни (7-Б клас), Сімукова Євгенія (1 клас), Литвиненко Дарії (9 клас).

Твори Шевченка виховують у підростаючого покоління почуття національної гідності, патріотизму, прищеплюють любов до рідного слова та української пісні.