Бути здоровим - престижно!

20.05.2024 в 06:18 Лебідь А.А. 2151 0 MarynaBaldovska

Тема: «Бути здоровим – престижно».

Мета: формування серед підлітків фізично і морально здорових, сильних, всебічно розвинених, спонукання молоді до активного способу життя, пропаганда здорового способу життя, формування особистості школяра без шкідливих звичок, що стає джерелом позитивного впливу, виховання в учнів розуміння здоров’я як пріоритетної цінності в житті, мотивація школярів до самовиховання, прагнення здорового способу життя, активної громадянської життєвої позиції.

Тип заходу: класна година.

Вид (форма заходу): урок-тренінг.

Учасники: учні 11 класу.

Учитель. Тема нашого заняття – «Бути здоровим – престижно!»

1. «Мозковий штурм». «Здоров’я – це …»

Учитель. Що таке здоров’я? Які визначення, асоціації, думки виникають у вас при цьому слові?

(Діти говорять, усі ідеї записуються на дошці, обговорюються. Викреслюється те, що не підходить під визначення.)

Учитель. Яке місце у вашомужиттіпосідаєпіклування про своєздоров’я та здоров’яблизьких людей?

2. Міні-лекція

Учитель. Щоб навчатися, подорожувати, займатися спортом, допомагати по господарству батькам, збагачувати культурну спадщину людства, необхідне здоров’я.

Отже, здоров’я – це те, без чого людині дуже складно активно і щасливо жити.

Давайте ознайомимось з деякими визначеннями здоров’я.

Здоров’я – це стан повногофізичного, душевного та соціальногоблагополуччя, а не тільки відсутність захворювань і фізичних вад. (Всесвітня організація охорони здоров’я)

Здоров’я – правильна, нормальна діяльність організму. (С. Ожегов)

Здоров’я – це узгодженість трьох компонентів: фізичної, соціальної, психічної, духовної. (Т. Бойченко «Основи здоров’я», 5 клас)

Упродовж усього існування людства цінувалось над усе. Наші пращури добре розуміли значення здоров’я. У народних приказках і прислів’ях збереглося безліч порад:

• Здоров’я маємо – не дбаємо, а втративши – плачемо.
  • Здоровий злидар щасливіший від багача.
  • Бережи одяг, доки новий, а здоров’я – доки молодий.
  • Як здоров’я хочеш мати, мусиш рано вставати, а звечора рано лягати.

-Які ще приказки про здоров’я ви знаєте?

Так, здоров’я треба берегти, бо його дуже важко відновити. А ви все робите, щоб зберегти здоров’я?

3. «Мозковий штурм».

На дошці записуються всі запропоновані варіанти «Що для кожного з вас найцінніше в житті? (родина, здоров’я, щастя, гроші, друзі і т.д.)»

Малюється сонце життя, обираються основні поняття.

Слово «життя» багатозначне. Воно охоплює різні сторони дійсності:

- суспільне, індивідуальне життя;
- матеріальне, духовне;
- щасливе, багате, праведне і т.д.

Життя людини неповторне і звичайне, радісне і смутне, повне переживань. Людей – мільйони, усі вони неповторні й несхожі. Вони, як зірки на небі, що горять незвичайним світлом. Їхнє життя гірке, як полин, і солодке, як мед. Життя кожного – це дорога, якою тільки йому призначено пройти. І якою буде ця дорога залежить… Від кого?

«Не втрачай час на міркування про те, що і заради чого робиться, тому що життя – це спектакль (драма), план якого складений Богом і не доступний людському розумові», - сказав Марк Аврелій. Але драма укладена не в неминучості долі для людини, а в силі або слабкості характеру, здатності або нездатності реалізувати життєві можливості.

4. «Вільний мікрофон»

Кожен бажаючий швидко і чітко висловлює свою думку.

Обговорюються питання. Після кожного робиться висновок.

- Чи може кожна людина жити так, як хоче? Що для цього потрібно?

- Чи справедливе твердження: «Моє життя, як хочу, так і живу?»

- Що важче: будувати життя чи пристосовуватися до нього?

5. Вправа «Від чого залежить здоров’я?»

На дошці малюється шкала, праворуч позначка «середовище», ліворуч – «людина». Усім учасникам роздаються стікери, пропонується подумати і дати відповідь на питання: «Від чого, на вашу думку, залежить здоров’я: від самої людини чи від середовища, яке її оточує?». Потім кожен учасник кріпить стікер відповідно до свого рішення, а хто вважає, що від людини і середовища, то ближче до середини. Потім учасники висловлюють свої міркування, доводячи свою власну точку зору.

6. Вправа «Переваги здорового способу життя»

Учитель. Нині в усьому світі все більшого поширення набуває рух за здоровий спосіб життя, поширюється мода на здоров’я. Бути здоровим стає не тільки модно, але й економічно вигідно. Все більше молоді у світі та нашій країні вважають: «Краще бути здоровим і багатим, ніж хворим».

Учасники об’єднуються в групи. Кожній групі пропонується скласти пам’ятку «Кроки до успіху».

Подається орієнтовний варіант пам’ятки:

- зовнішні дані;
- талант;
- здоровий спосіб життя;
- освіта тощо.

Учитель. Назвіть складові вашого успіху. Чи вважаєте ви себе успішною людиною?

7. Закінчення

Гра «Побажання».

Продовжити фразу «Бажаю тобі і собі…»